Aktywnie|Prywatny|Więcej

#3Miasto
dla dzieci

Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni to miejsce ukazujące historię emigracji z ziem polskich, mieszczące się w budynku, w którym historia ta toczyła się na co dzień. Zapraszamy Państwa do niezwykłego budynku Dworca Morskiego, przez lata służącego obsłudze ruchu emigracyjnego. Wspólnie poznajmy historię osób, które z różnych powodów zdecydowały się na wyprowadzkę z ojczyzny.

 

Muzeum Emigracji w Gdyni bierze udział w zainicjowanej przez Muzeum Pana Tadeusza kampanii społecznej #muzealniaki, która pokazuje, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Wspólnie stwórzmy modę na muzea!

Rodziców z maluchami zachęcamy do spędzania czasu w Sali Małego Podróżnika, gdzie czekają m.in. ciekawe książki dotyczące emigracji, podróży i kultur świata, edukacyjna aplikacja multimedialna, wyjątkowy model transatlantyku MS Batory i miękkie poduchy, na których można odpocząć.

W muzealnych kasach na dzieci czeka plansza z informacją na temat tego, jak działa muzeum. Jest to alternatywa dla tradycyjnego regulaminu, która została stworzona we współpracy dzieci i pracowników instytucji. W holu muzeum prezentujemy również film, który w prosty sposób ukazuje jakie atrakcje czekają na najmłodszych zwiedzających.

Zapraszamy także do śledzenia oferty warsztatów dla dzieci. Stała oferta opisana jest na stronie http://www.polska1.pl/pl/edukacja/oferta_dla_rodzin_z_dziecmi, aktywności dla najmłodszych towarzyszą również każdemu większemu wydarzeniu w Muzeum.

O tym, jak zaplanować wizytę z dzieckiem w naszym muzeum oraz jakie udogodnienia przygotowaliśmy dla naszych gości, przeczytają Państwo na stronie: http://www.polska1.pl/pl/zaplanujwizyte/wizyta_z_dzieckiem.

Lokalizacja

ul. Polska 1

Kontakt
+48 58 623 31 79 Zadzwoń
Godziny otwarcia:

Poniedziałek

nieczynne

Wtorek

12:00 - 20:00

Środa

10:00 - 18:00

Czwartek

10:00 - 18:00

Piątek

10:00 - 18:00

Sobota

10:00 - 18:00

Niedziela

10:00 - 18:00